Vyökokeiden valvojat

Soke on myöntänyt graduointioikeuden seuraaville henkilöille:

Hirvonen Timo                          8. Dan                Helsinki                                         kaikki vyöasteet
Väntär Risto                              8. Dan               Helsinki                                          kaikki vyöasteet
Tenhunen Kimmo                    7. Dan                Helsinki                                         kaikki vyöasteet

Seuraavilla henkilöillä graduointioikeus koskee 5.kyu ja 4.kyu graduointia ja tapauskohtaisesti muiden vyöasteiden myöntämisiä:

Nimi:                                    Dan-arvo:                Paikkakunta:                           Voimassaolo päättyy:
Agopov Andreas                      5. Dan                   Helsinki                                         toistaiseksi voimassa
Gebala Mikael                        5. Dan                    Pietarsaari                                 toistaiseksi voimassa
Julin Kai                                   5. Dan                    Vaasa                                         toistaiseksi voimassa
Juvonen Keijo                         5. Dan                    Pietarsaari                                 toistaiseksi voimassa
Kaabrits Jaak                          5. Dan                    Tallinna                                       toistaiseksi voimassa
Koivisto Tero                           5. Dan                    Rauma                                        toistaiseksi voimassa
Lehtonen Kari                         5. Dan                    Helsinki                                       toistaiseksi voimassa
Mantere Mika                         5. Dan                     Tampere                                    toistaiseksi voimassa
Kolehmainen Petri                  5. Dan                   Turku                                             toistaiseksi voimassa
Tenhunen Jorma                    5. Dan                    Oulu                                             31.12.2022
Rissanen Teemu                    5. Dan                      Kuopio                                        31.12.2021



Kunart Hannes                         4. Dan                   Tallinna                                         toistaiseksi voimassa
Nurkse Kimmo                         4. Dan                   Salo                                               toistaiseksi voimassa
Pentikäinen Teresa                  4. Dan                   Helsinki                                         toistaiseksi voimassa
Lappalainen Heikki                   4. Dan                  Varkaus                                         31.12.2022
Vuorela Ville                            4. Dan                   Vaasa                                           31.12.2022
Käenmäki Antti                       4. Dan                Jyväskylä                                      31.12.2021
Leikola Timo                             4. Dan                   Helsinki                                         31.12.2021
Pylkkänen Jarno                     4. Dan                Kuopio                                           31.12.2021
Vuorela Ville                            4. Dan                Vaasa                                             31.12.2021



Kauranen Marko                    3. Dan                 Lohja                                                31.12.2022
Pihlava Matti                         3. Dan                 Turku                                                31.12.2022
Saarikoski Michael                  3. Dan                  Helsinki                                            31.12.2022
Väisänen Matti                       3. Dan                Helsinki                                             31.12.2022
Korhonen Jari                        3. Dan                Imatra                                             31.12.2021
Käenmäki Marika                   3. Dan                Jyväskylä                                      31.12.2021
Vellas Harri                             3. Dan                Tampere                                        31.12.2021



Noormets Eric                          2. Dan                Tallinna                                         toistaiseksi voimassa
Ranno Raudsik                         2. Dan                Tallinna                                         toistaiseksi voimassa
Björkqvist Andreas                   2. Dan                  Vaasa                                            31.12.2022
Purmonen Timo                       2. Dan                  Helsinki                                          31.12.2022
Haanpää Heidi                          2. Dan                 Turku                                            31.12.2022
Sandberg Risto                         2. Dan                Helsinki                                          31.12.2022
Sipola Janne                              2. Dan              Hämeenlinna                                   31.12.2022
Paakkinen Petri                          2. Dan                 Imatra                                         31.12.2022
Alyasin Tariq                              2. Dan                Imatra                                        31.12.2022
Huttunen Kari                            2. Dan                Jyväskylä                                     31.12.2021
Kolehmainen Minna                  2. Dan                Turku                                           31.12.2021
Kujanpää Jesse                       2. Dan                Jyväskylä                                       31.12.2021
Salomaa Harri                         2. Dan                 Salo                                               31.12.2021


Kunart Triin                              1. Dan                Tallinna                                         toistaiseksi voimassa
Pöllupüü Toomas                    1. Dan                Tallinna                                         toistaiseksi voimassa
Raudsepp Tiit                           1. Dan                Tallinna                                         toistaiseksi voimassa
Rosin Mart                                1. Dan                Tallinna                                         toistaiseksi voimassa
Uhtjärv Peeter                          1. Dan                Tallinna                                         toistaiseksi voimassa
Heikkinen Jani                          1. Dan                   Riihimäki                                     31.12.2022
Knuutila Jussi                            1. Dan                Turku                                           31.12.2022
Korsgund Jari                             1. Dan               Pori                                             31.12.2022
Kuukkanen Mika                       1. Dan                 Riihimäki                                       31.12.2022
Laatikainen Sami                     1. Dan                 Hämeenlinna                                  31.12.2022
Marjeta Jarkko                         1. Dan                Jyväskylä                                        31.12.2022
Mäkinen Marko                         1. Dan                Tampere                                        31.12.2022
Orava Netta                            1. Dan                 Jyväskylä                                        31.12.2022
Aaltonen Mika                           1. Dan                Helsinki                                         31.12.2021
Louhenperä Eero                     1. Dan               Turku                                              31.12.2021
Marjeta Jarkko                         1. Dan               Jyväskylä                                        31.12.2021
Palojärvi Hannu                        1. Dan               Jyväskylä                                       31.12.2021



Vain ne mustat vyöt jotka ovat tällä listalla voivat valvoa vyökokeita. Mustavyön joka ei ole tällä listalla tulee osallistua graduointikoulutukseen saadakseen graduointioikeuden. Graduointioikeus on määräaikainen.