Vyökokeiden valvojat

Soke on myöntänyt graduointioikeuden seuraaville henkilöille:

Timo Hirvonen                          8. Dan                Helsinki                                         kaikki vyöasteet
Risto Väntär                               8. Dan               Helsinki                                         kaikki vyöasteet
Kimmo Tenhunen                     7. Dan                Helsinki                                         kaikki vyöasteet

Seuraavilla henkilöillä graduointioikeus koskee 5.kyu ja 4.kyu graduointia ja tapauskohtaisesti muiden vyöasteiden myöntämisiä:

Nimi:                                    Dan-arvo:                 Paikkakunta:                            Voimassaolo päättyy:
Mikael Gebala                         5. Dan                    Pietarsaari                                 toistaiseksi voimassa
Keijo Juvonen                         5. Dan                    Pietarsaari                                 toistaiseksi voimassa
Kari Lehtonen                         5. Dan                    Helsinki                                       toistaiseksi voimassa
Mika Mantere                         5. Dan                     Tampere                                    toistaiseksi voimassa
Tero Koivisto                           5. Dan                    Rauma                                        toistaiseksi voimassa
Kai Julin                                   5. Dan                    Vaasa                                         toistaiseksi voimassa
Jaak Kaabrits                          5. Dan                    Tallinna                                       toistaiseksi voimassa
Jorma Tenhunen                     5. Dan                    Oulu                                           31.12.2018
Mika Kolehmainen                   5. Dan                    Kuopio                                      31.12.2018

Petri Kolehmainen                   4. Dan                   Turku                                             toistaiseksi voimassa
Hannes Kunart                         4. Dan                   Tallinna                                         toistaiseksi voimassa
Teresa Pentikäinen                  4. Dan                   Helsinki                                         toistaiseksi voimassa
Andreas Agopov                      4. Dan                   Helsinki                                         toistaiseksi voimassa
Heikki Lappalainen                  4. Dan                   Varkaus                                         31.12.2018
Sami Itkonen                            4. Dan                   Punkaharju                                   31.12.2018
Teemu Rissanen                      4. Dan                   Kuopio                                           31.12.2018
Timo Mynttinen                        4. Dan                   Espoo                                            31.12.2018
Heikki Lappalainen                   4. Dan                   Varkaus                                        31.12.2018
Timo Rajala                               4. Dan                   Pietarsaari                                   31.12.2018
Jari Nieminen                            4. Dan                   Hämeenlinna                              31.12.2018

Marika Käenmäki                    3. Dan                Jyväskylä                                      31.12.2018
Antti Käenmäki                        3. Dan                Jyväskylä                                      31.12.2018
Pekka Leppänen                      3. Dan                Hämeenlinna                               31.12.2018
Jarno Pylkkänen                      3. Dan                Kuopio                                           31.12.2018
Alpo Kautonen                         3. Dan                Imatra                                            31.12.2018
Jani Hellsten                            3. Dan                Parikkala                                       31.12.2018
Marko Kauranen                     3. Dan                Lohja                                              31.12.2018
Visa Tapio                                3. Dan                Oulu                                                31.12.2018
Ville Vuorela                             3. Dan                Vaasa                                             31.12.2018
Harri Vellas                              3. Dan                Tampere                                        31.12.2018

Eric Noormets                           2. Dan                Tallinna                                         toistaiseksi voimassa
Minna Kolehmainen                 2. Dan                Turku                                             31.12.2018
Matti Väisänen                          2. Dan                Helsinki                                         31.12.2018
Jarmo Rintamäki                     2. Dan                Helsinki                                         31.12.2018
Kaj Florström                            2. Dan                Helsinki                                         31.12.2018
Pekka Katajamäki                    2. Dan                Vaasa                                            31.12.2018
Andreas Björkqvist                   2. Dan                Vaasa                                            31.12.2018
Kari Suorsa                                2. Dan                Oulu                                               31.12.2018
Toni Ruotsalainen                    2. Dan                Kuopio                                           31.12.2018
Jari Korhonen                           2. Dan                Imatra                                            31.12.2018
Saara Pulkkinen                        2. Dan                Imatra                                            31.12.2018
Soile Hellsten                            2. Dan                Parikkala                                       31.12.2018
Harri Salomaa                           2. Dan                Salo                                               31.12.2018
Tariq Alyasin                             2. Dan                Imatra                                            31.12.2018
Takeshi Ogata                           2. Dan                Hämeenlinna                              31.12.2018
Matti Pihlava                             2. Dan                Turku                                            31.12.2018
Annu Riekkola                           2. Dan                Hämeenlinna                              31.12.2018
Juha Ruisla                               2. Dan                Helsinki                                         31.12.2018
Manne Tiensuu                         2. Dan                Helsinki                                         31.12.2018

Ranno Raudsik                         1. Dan                Tallinna                                         toistaiseksi voimassa
Triin Kunart                               1. Dan                Tallinna                                         toistaiseksi voimassa
Peeter Uhtjärv                           1. Dan                Tallinna                                         toistaiseksi voimassa
Sami Pekkala                             1. Dan               Oulu                                               31.12.2018
Jukka-Pekka Martikainen        1. Dan               Varkaus                                         31.12.2018
Tero Kosunen                            1. Dan                Varkaus                                         31.12.2018
Merja Räsänen                          1. Dan                Helsinki                                         31.12.2018
William Pietarinen                     1. Dan                Helsinki                                         31.12.2018
Timo Purmonen                        1. Dan                Helsinki                                         31.12.2018
Johanna Agopov                       1. Dan                Helsinki                                         31.12.2018
Risto Sandberg                         1. Dan                Helsinki                                         31.12.2018
Jussi Hirvonen                          1. Dan                Helsinki                                         31.12.2018
Jesse Kujanpää                        1. Dan                Turku                                             31.12.2018
Kalle Mandelin                           1. Dan                Jyväskylä                                     31.12.2018
Marko Syrjänen                         1. Dan                Hämeenlinna                               31.12.2018
Mika Väänänen                          1. Dan                Hämeenlinna                               31.12.2018
Matti Kuusi                                 1. Dan                Hämeenlinna                               31.12.2018
Nina Roponen                            1. Dan                Kuopio                                           31.12.2018
Roosa Hautakangas                 1. Dan                Kuopio                                           31.12.2018
Jouni Airaksinen                        1. Dan                Kuopio                                           31.12.2018
Marko Mäkinen                          1. Dan                Tampere                                       31.12.2018
Mikael Agopov                           1. Dan                Helsinki                                         31.12.2018
Toni Sandell                               1. Dan                Tampere                                       31.12.2018
Liisa Viita-aho                            1. Dan                Turku                                             31.12.2018
Petri Paakkinen                          1. Dan                Imatra                                           31.12.2018
Anssi Lindqvist                           1. Dan                Helsinki                                         31.12.2018
Jari Gardziella                            1. Dan                Helsinki                                         31.12.2018
Mika Aaltonen                            1. Dan                Helsinki                                         31.12.2018
Heidi Haanpää                           1. Dan                Vaasa                                            31.12.2018
Kari Huttunen                             1. Dan                Jyväskylä                                     31.12.2018
Mika Väänänen                          1. Dan                Hämeenlinna                               31.12.2018
Jouni Mikkonen                          1. Dan                Varkaus                                        31.12.2018
Tero Kosunen                             1. Dan                Varkaus                                         31.12.2018

Vain ne mustat vyöt jotka ovat tällä listalla voivat valvoa vyökokeita. Mustavyön joka ei ole tällä listalla tulee osallistua graduointikoulutukseen saadakseen graduointioikeuden. Graduointioikeus on määräaikainen.